Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Моят блог в Blog.bg
Автор: intelect Категория: Политика
Прочетен: 180404 Постинги: 127 Коментари: 521
Постинги в блога
2 3 4 5  >  >>
 
Најголем годишен раст на добивката прикажале компании од автомобилскиот сектор, финансиите и дејноста со трговија и услуги. Најголем приход пак прикажала компанија од секторот трговија – популарна во бизнисот со трговските центри....
Категория: Бизнес
Прочетен: 73 Коментари: 0 Гласове: 0
 https://denesen.mk/janevski-kako-pavel-shatev-go-ponishti-bugarinot-goce-delchev-na-karakachanov-i-stevo-ljubavi/
ЈАНЕВСКИ: Како Павел Шатев го поништи „Бугаринот“ Гоце Делчев на Каракачанов и Стево Љубави
 
Категория: Политика
Прочетен: 94 Коментари: 6 Гласове: -2
 
НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во 1903 година во Софија излезе од печат „За македонцките работи“ од македонскиот лингвист Крсте Петков Мисирков
 
Категория: Политика
Прочетен: 232 Коментари: 17 Гласове: -2
 Mакедонскиот документарец „Медена земја“ на Тамара Котевска и Љубомир Стефанов влезе во потесниот избор за номинација за „Оскар“ во две категории – за најдобар документарец и за најдобар странски филм.
Аме...
Категория: Политика
Прочетен: 66 Коментари: 0 Гласове: -1
 https://vecer.mk/node/466134
Позначително преселување на Македонците започнало по руско-турската војна од 1877 година и создавањето на бугарската држава. По оваа војна, многумина од македонската интелигенција во која имало учители, свешт...
Категория: Политика
Прочетен: 111 Коментари: 4 Гласове: -1
 
 
Цуцуловски: Бугарскиот јазик е источен дијалект на Македонскиот
Категория: Политика
Прочетен: 217 Коментари: 9 Гласове: -2
 https://republika.mk/zivot/kaleidoskop/igor-dzambazov-gi-demantirashe-bugarite-makedonskiot-jazik-nepostoi-eve-vi-go/
И така не ви иди умот ...се повеќе сте сеир за Македонија и Македонците !!!
Категория: Политика
Прочетен: 254 Коментари: 6 Гласове: -2
 МАКЕДОНИЈА, ИСТОРИЈА
ИСТРАЖУВАЊЕ НА ЈАНЕВСКИ И ВЕЛИНОВСКА ОД 2009: Македонска граматика во 1905 г., аларм од највисок степен во Грција!
 
Категория: История
Прочетен: 196 Коментари: 8 Гласове: -1
 
Ѓоргиев: Уште на првиот состанок на комисијата ни се заканија- „Или ќе прифатите дека Гоце Делчев е Бугарин или вето“
И после се чудите зошто Македонците не ги сакаат Бугарите...е па чудетесе...
Категория: Политика
Прочетен: 297 Коментари: 14 Гласове: -2
21.05.2019 21:31 - Цар Душан
 
Македонскиот Цар душан - како трн во око
 
Категория: Политика
Прочетен: 126 Коментари: 4 Гласове: -1
 ОВОЈ ДОКУМЕНТ Е СОПСТВЕНОСТ НА ВЛАДАТА НА БРИТАНИЈА
Испечатено за Воениот Кабинет. Декември 1944
________________________________________________________________
Категория: История
Прочетен: 210 Коментари: 2 Гласове: -2
 Папата Франциск изјави дека Македонија и Бугарија се две целосно различни нации, одговарајќи на новинарско прашање за впечатоците од посетата на двете земји која тој ја оствари изминативе три дена.
 
 
Категория: Политика
Прочетен: 221 Коментари: 4 Гласове: 0
2 3 4 5  >  >>
Търсене

За този блог
Автор: intelect
Категория: Политика
Прочетен: 180404
Постинги: 127
Коментари: 521
Гласове: 73
Календар
«  Февруари, 2020  
ПВСЧПСН
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829