Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Моят блог в Blog.bg
Автор: intelect Категория: Политика
Прочетен: 137913 Постинги: 109 Коментари: 394
Постинги в блога
<<  <  1 2 3 4 5 6  >  >>
Категория: Музика
Прочетен: 334 Коментари: 0 Гласове: 0
Категория: Музика
Прочетен: 292 Коментари: 0 Гласове: 0
 Вистини кои не сте ги знаеле за Македонија и нејзините убавини
 
 
Категория: Други
Прочетен: 526 Коментари: 0 Гласове: 0
Според податоците на Канзуров, речиси 30 отсто од жителите на регионот се Македонци, меѓу 600 и 720 илјади, што е од пет до седум отсто од вкупното население во Грција
 
 
Категория: Политика
Прочетен: 428 Коментари: 1 Гласове: 1
преземено од   http://mn.mk/aktuelno/9664-VMRO-e-ideologija-VMRO-bese-i-ostana-narodno-dvizenje
ВМРО е идеологија, ВМРО беше и остана народно движење
 
Категория: История
Прочетен: 382 Коментари: 0 Гласове: 1
Каде и да сте честит Илинден Македонци!!!
Категория: Политика
Прочетен: 210 Коментари: 0 Гласове: 0
После појавата на Битолчанецот Бојан на Бугарскиот музички Идол пред некоја година ,мислам дека стигна и до финалето...изминатите неколку месеци во Македонија барем кај младата музичка публика се појави нов музички идол...
На Српскиот Х-ф...
Категория: Музика
Прочетен: 974 Коментари: 6 Гласове: 1
Кој знае Хрватски јазик нека погледа ...интересни по малку луди ама до некоја мера и логички гледишта  на оваа тема од хрватскиот независен истражувач Домагој Николич...
Темата заслужува внимание и поради веста во Македонија (незнам колку...
Категория: Политика
Прочетен: 661 Коментари: 1 Гласове: 1
Ванчо Михајлов не ја исполнил задачата на Хитлер
Интерресен постар текст  од македонска нација
 
Категория: История
Прочетен: 455 Коментари: 0 Гласове: 0
Категория: Музика
Прочетен: 1371 Коментари: 0 Гласове: 0
Јас се изнасмеав на интерјуто ,вас знам дека ќе ви биде интересно,барем ќе ви се разбуди фантазијата :)
еве ви го интервјуто
http://press24.mk/bozhidar-dimitrov-vo-makedonija-ima-120000-bugari
Категория: Политика
Прочетен: 1400 Коментари: 5 Гласове: 2
18.08.2013 20:52 - Лерин
Ај малку реална политика...
Еве како се слави секоја година Илинден во село Овчаране ,Леринска општина -Егејска Македонија односно Грција!
Е сега малку логика:пошто Лерин или Овчаране се наоѓа во Грција од балканските војни значи точно 100...
Категория: Политика
Прочетен: 1158 Коментари: 6 Гласове: 0
<<  <  1 2 3 4 5 6  >  >>
Търсене

За този блог
Автор: intelect
Категория: Политика
Прочетен: 137913
Постинги: 109
Коментари: 394
Гласове: 69
Календар
«  Януари, 2018  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031