Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Моят блог в Blog.bg
Автор: intelect Категория: Политика
Прочетен: 157671 Постинги: 115 Коментари: 411
Постинги в блога от Юли, 2012 г.
Како се создаваше литературниот јазик
 Напис за кој мислев дека не треба да се заборава па ви го пренесувам!!!
 
Категория: Политика
Прочетен: 3317 Коментари: 19 Гласове: 0
 
Читаќи ги коментарите на неколкуте оставени  мои текстовини тука ,ми се наметнаа многу размисли околу  еден мој коментар(бугарските фалсификати и пропаганди за Македонија) кој сакам да го подкрепам еве со на почеток мал доказ,понатаму...
Категория: Политика
Прочетен: 4573 Коментари: 21 Гласове: 0
Тихомир Каранфилов
 
Македонското востание (познато како Кресненско) кое е кренато против османската власт на 17  октомври 1878 година (5 октомври стар стил),  по својата суштина преставува прва етапа во која се изразиле сите каракт...
Категория: Политика
Прочетен: 1314 Коментари: 6 Гласове: 0
НАЈГОЛЕМИТЕ ГРЧКИ ЛАГИ - РИСТО СТЕФОВ
Дел од неколкуте лаги според Ристо Стефов на Грците во однос на Македонија!Интересно истите со мала модификација можат да се поистоветат со Бугарските :)
Лага број 3: Не постојат Македонци
Категория: Политика
Прочетен: 738 Коментари: 0 Гласове: 0
Търсене

За този блог
Автор: intelect
Категория: Политика
Прочетен: 157671
Постинги: 115
Коментари: 411
Гласове: 70
Календар
«  Юли, 2012  >>
ПВСЧПСН
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031