Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Моят блог в Blog.bg
Автор: intelect Категория: Политика
Прочетен: 157676 Постинги: 115 Коментари: 411
Постинги в блога от Септември, 2012 г.
Македонец претепан во Солун од членови на "Златна зора"
Денес попладне во Солун, Македонец бил претепан од страна на членови на грчката неофашистичка партија "Златна зора", изјавил Стилјан Самарџиев, Македонец од Грција, за Нетпрес.
...
Категория: Политика
Прочетен: 984 Коментари: 5 Гласове: 2
 
 
Вечерва во Битола започна 33. издание на  Интернационалниот Фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“, и на фестивалската сцена во секцијата „Македонска панорама“ ќе бидат прикажани 28 македoнски филмови ...
Категория: Политика
Прочетен: 1350 Коментари: 10 Гласове: 0
Категория: Музика
Прочетен: 362 Коментари: 1 Гласове: 0
Пренесено од http://www.mn.mk/makedonski-legendi/1994-Vladislav-Kovacev--Makedonec-do-srz-a
- “Пет минути од деноноќието и посветувам на маченицата Македонија, за да се соочам со мојата Македонска свест и да се уверам дека не е ни...
Категория: Политика
Прочетен: 1075 Коментари: 0 Гласове: 0
Категория: Политика
Прочетен: 393 Коментари: 0 Гласове: 2
07.09.2012 17:40 - Димитар Талев
Прочитанат денешна вест од дневниот весник Дневник за Димитар Талев ме инспирира набрзина да го составам овој пост...Неколку текстови и линкови кои ми изгледаа интересни за личноста која ,искрено навистина може да биде добра основа и мос...
Категория: Политика
Прочетен: 1101 Коментари: 6 Гласове: 1
Категория: Политика
Прочетен: 293 Коментари: 0 Гласове: 1
Стојан Христов
 
Стојан Христов (15.VIII.1897 - 24.I.1996) е американски писател, новинар, публицицист, политички аналитичар и сенатор на сојузната држава Вермонт од македонско потекло.
Категория: Политика
Прочетен: 878 Коментари: 0 Гласове: 1
Търсене

За този блог
Автор: intelect
Категория: Политика
Прочетен: 157676
Постинги: 115
Коментари: 411
Гласове: 70
Календар
«  Септември, 2012  >>
ПВСЧПСН
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930