Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Моят блог в Blog.bg
Автор: intelect Категория: Политика
Прочетен: 157655 Постинги: 115 Коментари: 411
Постинги в блога от Ноември, 2012 г.
Пред неколку дена се навршија 138 години од раѓањето на Крсте Петков Мисирков...сметан како број еден Македонска личност на 20 век!!
За да не го оптоварувам постот со мои коментари за личноста и делото на Мисирков ќе оставам неколку де...
Категория: Политика
Прочетен: 464 Коментари: 0 Гласове: 0
превземено од http://novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=112312166111&id=13&prilog=0&setIzdanie=22738
Кога Македонија им дава на сите
Овдешните квазипатриотски душегрижници, кои водеа антибугарска политика пар екселанс додека беа ...
Категория: Политика
Прочетен: 689 Коментари: 2 Гласове: 2
23.11.2012 23:36 - Тоше Проевски
 Најголемата музичка звезда во Македонија ,за своите 26 години остави толку многу хитови кои ги пееа и сеуште ги пеат сите народи на балканот!
Бидеќи знам дека беше почитуван,слушан и сакан и во Бугарија мала ретроспектива на дел од негов...
Категория: Музика
Прочетен: 791 Коментари: 4 Гласове: 4
 
Еве на каков начин  се создавале предходно државите на Балканот.На исти начин се создале Прво Србија,па Грција ,ј Бугарија па и Албанија.Од таму и странските владетели -германски,англиски ,руски  кралеви ,принцеви,генерали кои тие ги ...
Категория: История
Прочетен: 1270 Коментари: 2 Гласове: 2
Желев ја критикува тројната средба за Македонија
Бугарија би требало што поскоро да настојува ЕУ да го смени начинот на донесување решенија за такви интимни прашања за секој народ, како името на неговата сопствена држава, изјави во и...
Категория: Политика
Прочетен: 422 Коментари: 1 Гласове: 1
-Превземено од Македонска Нација  www.mn.mk
Македонско-бугарските односи – од признавање до негирање
 
Категория: Политика
Прочетен: 1466 Коментари: 7 Гласове: 3
Од дебатна емисија на Македонска телевизија пред да стане Македонски претседател!
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=zKyS26s8EKE&feature=endscreen
Категория: Други
Прочетен: 420 Коментари: 0 Гласове: 0
Младенов: Немаме проблем со Македонија
Бугарија нема проблем со Македонија, туку со националистичките изјави на некои тамошни политичари, изјави шефот на бугарската дипломатија Никола Младенов на денешната заедничка прес-конференција ...
Категория: Политика
Прочетен: 479 Коментари: 0 Гласове: 2
Пренесено од  дневниот весник Дневник http://www.dnevnik.com.mk/
АНKЕТА НА софискиот ИНСТИТУТ „ИВАН ХАЏИСKИ“
Црвени линии и од бугарските граѓани
Категория: Политика
Прочетен: 1193 Коментари: 8 Гласове: 1
Македонците во Грција: Годините на страв се минато
 
Во Грција, делумно на македонски излегува весникот „Нова зора“. Печатењето го помагаат здруженија на Македонци од прекуоеканските земји. Власта притиска, читателите го...
Категория: Политика
Прочетен: 412 Коментари: 0 Гласове: 1
02.11.2012 22:27 - Леб и Сол
Ден пред викенд,не е време за политика или историја туку за добра музика !А неа ја има во изобилство во Македонија
Уживајте во Леб и Сол...
Категория: Музика
Прочетен: 298 Коментари: 0 Гласове: 1
Додека од минатонеделната посета на Србскиот претседател и премиер на Македонија произлегоа вакви изјави:
Двете држави ги врзуваат многу заеднички работи и интереси и мислам дека треба сите проблеми да се решаваат со преговори. Македонија...
Категория: Политика
Прочетен: 812 Коментари: 4 Гласове: 0
Търсене

За този блог
Автор: intelect
Категория: Политика
Прочетен: 157655
Постинги: 115
Коментари: 411
Гласове: 70
Календар
«  Ноември, 2012  >>
ПВСЧПСН
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930