Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Моят блог в Blog.bg
Автор: intelect Категория: Политика
Прочетен: 133997 Постинги: 107 Коментари: 386
Постинги в блога от Октомври, 2012 г.
Ме интересира како гледа бугарската јавност на неколку дневната посета на Српскиот претседател на Македонија и неговото и присуството и присуството  на српскиот премиер на  денешното одбележување на 100-годишнината од Кумановската битка!...
Категория: Политика
Прочетен: 659 Коментари: 4 Гласове: 1
Нешто навистина добро од Македонската музика!
Категория: Политика
Прочетен: 503 Коментари: 2 Гласове: 2
Во желбата да ви ја приближам Македонија преку Македонски филмови ,ви ја препорачувам  да ја гледате Црната Комедија-  Викенда на Мртовци
Иако снимена уште во комунизмот ,гледајте го  филмот и слатко изнасмејтесе!!! :))))
поздрав
Категория: Политика
Прочетен: 291 Коментари: 1 Гласове: 1
Толку напаѓаниот Дарко Митревски со Трето Полувреме ,ви го пренесувам со првиот негов филм комедијата Балканкан!
П:С .и тука во еден дел од филмот е обработена Бугарија :)
Гледајте,смејте се и не барајте политика во уметноста!
Категория: Политика
Прочетен: 683 Коментари: 2 Гласове: 1
11.10.2012 22:28 - Пред Дождот
Пред дождот е македонски филм од 1994 година, режиран од Милчо Манчевски. Овој филм во 1994 година беше номиниран за филмската награда Оскар за најдобар филм надвор од англиското говорно подрачје,Филмот беше награден и  со повеќе од трие...
Категория: Политика
Прочетен: 576 Коментари: 4 Гласове: 3
Тоа беше околу Благоец. Камбаната манастирска почна силно да бие. Ние си мислевме дека бие за Благоец. Нашата камбана во Врањевци биеше за да одиме в црква. Ама овој глас на камбаната манастирска некако подруго биеше, нешто како збуне...
Категория: История
Прочетен: 267 Коментари: 0 Гласове: 2
Търсене

За този блог
Автор: intelect
Категория: Политика
Прочетен: 133997
Постинги: 107
Коментари: 386
Гласове: 65
Календар
«  Октомври, 2012  >>
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031