Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Моят блог в Blog.bg
Автор: intelect Категория: Политика
Прочетен: 157667 Постинги: 115 Коментари: 411
Постинги в блога от Май, 2012 г.
Бугарските временско историски околности и тактики во односот на Македонското прашање
Знаеќи дека Бугарската држава еднаш ја призна Македонската нација во 1945 год. како посебна нација на Балканот и ја призна тогашна Социјалистичка ре...
Категория: Политика
Прочетен: 1491 Коментари: 8 Гласове: 0
Раѓањето и постоењето на современата Македонска нација
Дека современата Македонска нација ниту е вештачка творба создадена во втората светска војна по налог на Сталин или Комитерната,или од кпј и Тито надоврзувајќи се на српската буржо...
Категория: Политика
Прочетен: 1300 Коментари: 9 Гласове: 0
Търсене

За този блог
Автор: intelect
Категория: Политика
Прочетен: 157667
Постинги: 115
Коментари: 411
Гласове: 70
Календар
«  Май, 2012  >>
ПВСЧПСН
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031