Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
18.01 22:18 - Вакцини за Македонија
Автор: intelect Категория: Политика   
Прочетен: 151 Коментари: 2 Гласове:
1

Последна промяна: 18.01 22:19


 Вест на денот во Македонија и тоа објавена лично од Заев дека Србија и дава на Македонија 8000 вакцини против ковид од фајзер...не се толку важни важни вакцините и нивниот број колку што се од Србија.
Инаку и Бугарија најави дека ќе и даде на Македонија вакцини но досега не видовме ништо...затоа ако сакате да имате некаков подобар однос на Македонските граѓани спрема Бугарија за разлика од Србија праќате тоа вакцините пред Србија и во поголем број и со поголема пропаганда 😄...учете малку од Србите!!!
П.с.што се однесува до мене лично, до крај неиспитаните во однос на човековото здравје вакцини  ако и сакате добро на Македонија немојте да ни ги испраќате ! 
Гласувай:
1
01. dobrodan - Немой да ви ги пракаме, оти са бугарски
19.01 19:17
и ке ви променат генот на бугарски :):):)!
цитирай
2. intelect - Затоа и Кинески не земаме можи ќе ни ...
25.01 22:48
Затоа и Кинески не земаме можи ќе ни се искриват очите 😄
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: intelect
Категория: Политика
Прочетен: 220747
Постинги: 154
Коментари: 645
Гласове: 78
Календар
«  Февруари, 2021  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728