Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Профил на intelect
Име:
goran georgievski

Статистика
Популярни постинги:
5

Постинги този месец:
2

Гласове този месец:
0

Коментари този месец:
5

Любими блогове:
0

Блогъри добавили в любими:
4

Блог вълни:
0
Последни постинги
 
Најголем годишен раст на добивката прикажале компании од автомобилскиот сектор, финансиите и дејноста со трговија и услуги. Најголем приход пак прикажала компанија од секторот трговија – популарна во бизнисот со трговските центри....
Категория: Бизнес
Прочетен: 72 Коментари: 0 Гласове: 0
 https://denesen.mk/janevski-kako-pavel-shatev-go-ponishti-bugarinot-goce-delchev-na-karakachanov-i-stevo-ljubavi/
ЈАНЕВСКИ: Како Павел Шатев го поништи „Бугаринот“ Гоце Делчев на Каракачанов и Стево Љубави
 
Категория: Политика
Прочетен: 94 Коментари: 6 Гласове: -2
 
НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во 1903 година во Софија излезе од печат „За македонцките работи“ од македонскиот лингвист Крсте Петков Мисирков
 
Категория: Политика
Прочетен: 232 Коментари: 17 Гласове: -2
 Mакедонскиот документарец „Медена земја“ на Тамара Котевска и Љубомир Стефанов влезе во потесниот избор за номинација за „Оскар“ во две категории – за најдобар документарец и за најдобар странски филм.
Аме...
Категория: Политика
Прочетен: 66 Коментари: 0 Гласове: -1
 https://vecer.mk/node/466134
Позначително преселување на Македонците започнало по руско-турската војна од 1877 година и создавањето на бугарската држава. По оваа војна, многумина од македонската интелигенција во која имало учители, свешт...
Категория: Политика
Прочетен: 111 Коментари: 4 Гласове: -1
Търсене

За този блог
Автор: intelect
Категория: Политика
Прочетен: 180400
Постинги: 127
Коментари: 521
Гласове: 73
Календар
«  Февруари, 2020  
ПВСЧПСН
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829