Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
28.07.2017 18:39 - Од договорот помеѓу Македонија и Бугарија
Автор: intelect Категория: Политика   
Прочетен: 513 Коментари: 3 Гласове:
-2


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
Едно прашање до сите Бугарски "патриоти" кои на големо најавија дека ова било крај на Македонизмот и Македонската нација?
Од каде е потребата на Бугарија за член11 точка 5 од договорот во кој се гледа очигледно стравот на Бугарија од Македонците што значи индиректно и логички признава дека има Македонци за разлика што таков член со потврда нема за република Бугарија тоа кажува само едно дека и нема Бугари ама го има членот 4 кој индиректно значи признавање на вештачки создадените Македонски граѓани со Бугарски пасоши кои секогаш ќе останат Македонци оти се Бугарски државјани заради економски причини
Или вистината за вас...потребата од вакви членови логички ја покажува природноста или вештачноста на Бугарите или Македонците во Македонија и Бугарија.Ако мислите дека на вештачки начин со договори ќе го урнете Македонизмот се лажите и дополнително само се заплеткувате во Македонскио јазол!
Еве ви ги членовите:

4.Секоја од Договорните страни има право да ги заштитува правата и интересите на своите државјани, на територијата на другата Договорна страна, во согласност со меѓународното право.

5.Република Македонија потврдува дека ништо од нејзиниот Устав не може и не треба да се толкува дека претставува или некогаш ќе претставува основа за мешање во внатрешните работи на Република Бугарија, со цел заштита на статусот и правата на лица што не се државјани на Република Македонија.
Гласувай:
0
2Следващ постинг
Предишен постинг

1. staler - ко рьечи?
28.07.2017 21:59
ко рьечи?
цитирай
2. 1997 - :(
28.07.2017 23:06
.
цитирай
3. shtaparov - Фалшивия, лъжлив и жалък македо...
09.01 19:31
Фалшивия,лъжлив и жалък македонизъм няма да падне,докато Русия го поддържа! Той обаче ще губи позиции даже в БЮРМ ден след ден и година след година,докато накрая в Македония останат само Българи,шиптари,власи и цигани! Понеже на македонците най-убавото нещо са нашенските македонски песни и спомените за Българските войводи!
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: intelect
Категория: Политика
Прочетен: 157660
Постинги: 115
Коментари: 411
Гласове: 70
Календар
«  Декември, 2018  
ПВСЧПСН
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31