Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
14.08.2016 20:28 - Илинден
Автор: intelect Категория: Музика   
Прочетен: 326 Коментари: 1 Гласове:
0
www.facebook.com/MKAUSPRIDE/videos


На 100 годишнина од прослава на Илинден меѓу Македонци во Австралија...неповторливиот покојниот (бог да му душа прости ) Гоце Николовски...Миграцијата Македонска во Австралија уште од комунизмот!Гласувай:
0
0Следващ постинг
Предишен постинг

1. intelect - Барајте го видеото Ilinden ...
14.08.2016 20:30
Барајте го видеото


Ilinden 100 Years Celebration - Sydney…
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: intelect
Категория: Политика
Прочетен: 157645
Постинги: 115
Коментари: 411
Гласове: 70
Календар
«  Декември, 2018  
ПВСЧПСН
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31